Καλώς ήρθατε στον 6ο Διεθνή Διαγωνισμό χορού στην Καλαμάτα Σας υποδεχόμαστε στην πανέμορφη Μεσσηνιακή πόλη της Καλαμάτας. Το Kalamata Dance Cup Διεθνές Φεστιβάλ χορού & Διαγωνισμοί χορού στοχεύει στην καλλιτεχνική δημιουργία και την ανάδειξη του έργου νέων καλλιτεχνών – χορευτών, στο πλαίσιο της διάδοσης του χοροαθλητισμού στην Ελλάδα. Στον αγώνα χοροαθλητισμού KDC μπορούν να συμμετέχουν όλοι ανεξαρτήτου ηλικίας, χορευτικού επιπέδου κλπ. Οι συμμετέχοντες μπορούν να είναι Έλληνες και ξένοι, μέλη ακαδημιών, ομοσπονδιών, οργανισμών, σχολών χορού, δημόσιων και ιδιωτικών σχολείων, συλλόγων χορού, γυμναστηρίων κλπ αλλά και ανεξάρτητες συμμετοχές που δεν αντιπροσωπεύουν κάποιον φορέα. ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΗ ΧΟΡΟΥ, ΟΛΕΣ ΟΙ ΗΛΙΚΙΕΣ, ΖΕΥΓΑΡΙΑ, ΝΤΟΥΕΤΑ, ΟΜΑΔΕΣ. KDC | Arts - Sports - Gala - Μοναδικό χορευτικό Σαββατοκύριακο απόδρασης στη μαγευτική Καλαμάτα Απόλυτος συνδυασμός Τέχνης – Πολιτισμού & Άθλησης, Διαγωνισμού & θεαματικής Τελετής Gala Αμέτρητες χορευτικές παραστάσεις σε όλα τα είδη χορού, έπαθλα, δώρα, υποτροφίες Εκλεκτό πάνελ Κριτών από Ελλάδα και εξωτερικό Οι καλύτεροι χορευτές (ερασιτέχνες & επαγγελματίες) από όλα τα είδη χορού (Latin – Ballroom, Contemporary, Street Style, Belly Dance etc) Εξαιρετική ατμόσφαιρα & διακόσμηση, υπέροχη μουσική, εκπληκτικός φωτισμός Σεμινάρια χορού από καταξιωμένους προπονητές – δασκάλους χορού σε διάφορα είδη / Practice Night Παράλληλες δράσεις (εκδρομές, ξεναγήσεις, έκθεση τοπικών προϊόντων, έκθεση φωτογραφίας κ.α.) Ζωντανή αναμετάδοση αγώνα 24h "Visit kalamata to dance" beyond limits! Ανυπομονούμε να σας δούμε στο παρκέ! ΕΠΙΣΗΜΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ https://www.kalamatadancecup.com/index.php/general-info-el ΑΡΘΡΑ:https://dancechallenge.gr/6th-kalamata-dance-cup-6os-diethnis-diagonismos-choroy-kalamata-dance-cup/