Ο πιο γνωστός και αγαπημένος ήρωας όλων των εποχών, επισκέπτεται φέτος και για όλη τη θεατρική χρονιά, την Παιδική Σκηνή στο Θέατρο Αυλαία στον Πειραιά . Ο Ρομπέν των Δασών, εμβληματικός και ατίθασος , έρχεται να αποκαταστήσει την αδικία , να συντρέξει τους φτωχούς και να υπερασπιστεί με τόλμη αυτούς που το έχουν πραγματικά ανάγκη.Μια παράσταση για όλη την οικογένεια, με πολύ χορό , τραγούδι , δράση , με πολλά μηνύματα και πολύ γέλιο, σε Κείμενο και Σκηνοθεσία Γιώτας Τζουάνη, που θα κλέψει τις καρδιές σας.Μια παράσταση , που θα κρατήσει αμείωτο το ενδιαφέρον , μικρών και μεγάλων .10 εξαιρετικοί ηθοποιοί , σε μια μεγάλη παραγωγή με την υπογραφή της Γιώτας Τζουάνη. Παιδαγωγικοί στόχοι: Μια παράσταση για τη δύναμη και την αξία της φιλίας , της ανθρωπιάς και της απόδοσης δικαιοσύνης. Συντελεστές : Κείμενο- Σκηνοθεσία : Γιώτα Τζουάνη Βοηθός Σκηνοθέτη : Ρία Ντεγιάννη Σκηνικά : Χάρης Σεπεντζής Κινησιολογία-Χορογραφίες : G.T & Ξένια Καμπανού Ήχος-Φώτα : Μιχάλης Παπαευαγγέλου Μουσική : Μεσαιωνική Μουσική Σύνθεση : Μιχάλης Παπαευαγγέλου Σπαθογραφίες - Κονταρομαχίες : Ξένια Καμπανού