Διαδραστικό σεμινάριο με γονείς και παιδιά, βασισμένο στο βιβλίο «το γιγάντιο πραγματακι». Η ΕΥΤΥΧΙΑ έρχεται στο Impulse στις 26/05/23 και ώρα 17:30. Σας προσκαλούμε να έρθετε όλοι σε αυτό το υπέροχο πρώτο σεμινάριο της σχολής με δυο εξαιρετικές εισηγήτριες. Η Πηνελόπη Ντρέκη και η Λένα Πεπονή θα σας ταξιδέψουν σε έναν υπέροχο κόσμο με γνώμονα την αγάπη και την επικοινωνία. Μην το χάσετε! ‼️Απαραίτητη η κράτηση θέσης. Πληροφορίες στο 210.9766676 και στα social της σχολής. Ακολουθούν σύντομα βιογραφικά των εισηγητριών: Ντρέκη Πηνελόπη Ψυχοθεραπεύτρια- Παιγνιοθεραπεύτρια •Απόφοιτη της Ανωτάτης Σχολής Αθηνών Δραματικής Τέχνης και Musical «Central Stage» •Τελειόφοιτη του Ελληνικού Ινστιτούτου Παιγνιοθεραπείας και Δραματοθεραπείας «Το Άθυρμα». •Πιστοποίηση στην παιγνιοθεραπευτική προσέγγιση και τις τεχνικές της από το «Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών» και διαρκής ενημέρωση μέσω σεμιναρίων από Έλληνες αλλά και Ευρωπαίους ειδικούς ψυχικής υγείας. •Δημιουργία Διαδραστικών Σεμιναρίων όπως το “Γιγάντιο Πραγματάκι”, η “Παλέτα των συναισθημάτων”,ο “Μεγάλος Θυμός”, κα. Λένα Πεπονή Ψυχοθεραπεύτρια- Δραματοθεραπεύτρια Απόφοιτη της Αγγλικής Φιλολογίας του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, με Μεταπτυχιακό Γλωσσολογίας στο University of Kent Αγγλίας, καθώς και Κοινωνιολογίας- Ψυχολογίας στο American College of Greece. •Καθηγήτρια στην ανάπτυξη και ενδυνάμωση δεξιοτήτων παιδιών και ενηλίκων, σε διεθνή Κολέγια και σε μεγάλα ιδιωτικά σχολεία για 2 δεκαετίες. •Δραματοθεραπεύτρια στο Ελληνικό Ινστιτούτο Παιγνιοθεραπείας και Δραματοθεραπείας «Το Άθυρμα». •Εκπαίδευση στην Παιγνιοθεραπεία στο Ινστιτούτο «Το Έρμα». •Εγκεκριμένο μέλος στο European Association of Psychotherapy (EAP).